Marinovaný losos

Marinovaný losos

Tato příprava lososa je velmi jednoduchá a nepřímo úměrná výsledné chuti. Stačí den předem připravit a máte skvěle upraveného lososa. Myslím, že si ho pak velmi oblíbíte, stačí hezký kus lososa, sůl, cukr a vzhůru do receptu.

Ingredience
400 g lososa bez kůže
500 ml cukru krupice
250 ml soli
1 malá červená řepa
1 citrón v biokvalitě
1 lžíce dijonské hořčice
olivový olej
svazek kopru


Postup
V misce si promícháme cukr se solí. Polovinu směsi rovnoměrně nasypeme na dno větší uzavíratelné dózy. Na směs umístíme lososa odstraněnou kůží nahoru.Do malé misky se najemno nastrouháme červenou řepu a kůru z citrónu (pouze žlutou část), promícháme. Tuto směs navršíme na filet lososa a přimáčkneme.Vše zasypeme druhou polovinou směsi soli a cukru. Dózu uzavřeme a necháme v lednici 24 hodin marinovat.Po 24 hodinách odstraníme směs řepy, filet opláchneme pod studenou tekoucí vodou a osušíme papírovými utěrkami. Celý filet obalíme v nasekaném kopru.Připravíme si hořčičný dresink. V misce si smícháme 1 lžíci dijonské hořčice s 5 lžícemi olivového oleje, šťávou s poloviny citrónu a lžičkou nasekaného kopru. Důkladně prošleháme, aby se nám směs dokonale spojila.
Ostrým nožem nakrájíme lososa na co nejtenčí plátky a jemně pokapeme připraveným dresinkem. Podáváme s opečeným toastovým chlebem a máslem.Vytištěno z http://www.kublanka.cz/index/losos

Dobrou chuť přeje Kuba a Blanka.