Ultračokoládové muffiny

Ultračokoládové muffiny

Na Blanku dolehla spolu s mrazy zimní deprese a není ji pomoci. Snažím se být na ní co nejhodnější a nic. Děti omezily zlobení na možné minimum, pro oko lajka žádná změna, ale odborník zajásá, ale u Blanky stále nic. Deprese z pošmurného února stále trvají. Nakonec si, jako vždy, pomohla sama. Upekla sobě (a jen sobě) tyto muffiny a najednou má úsměv na rtech. Nám nedala ani ochutnat, snědla naprosto všechny a úsměv jí drží už několikátou hodinu. Mám špatný pocit, že se nám holka předávkovala čokoládou. Asi jsme zaznamenali první zlatou střelu cukrem, ale hlavně, že je šťastnější.

Ingredience (na cca 12 kusů)
120 g + 40 g minimálně 70% čokolády
120 g másla
2 vejce
150 g cukru krupice
55 g hladké mouky
35 g kvalitního kakaa
špetka soli
vločková sůl na podávání

Postup
Troubu předehřejeme na 180 °C. V tepelně odolné misce rozpustíme na vodní lázni za občasného míchání máslo se 120 g nalámané čokolády. Jakmile je směs dokonale hladká, stáhneme misku z vodní lázně a směs necháme mírně vychladnout.
Mezitím ve středně velké míse vyšleháme vejce spolu s cukrem krupicí do pěny. Poté za pomalého šlehání vmícháme rozpuštěnou čokoládu. Hladkou mouku s kakaem a špetkou soli prosejeme do jiné misky, dobře promícháme a poté sypké suroviny zapracujeme s pomocí stěrky k čokoládové směsi. Těstem naplníme do ¾ muffinové formičky vyložené papírovými košíčky, posypeme zbytkem nahrubo nasekané čokolády a pečeme v předehřáté troubě 14–16 minut. Necháme zcela vychladnout. Těsně před podáváním můžeme jemně posypat vločkovou solí.Vytištěno z http://www.kublanka.cz/index/ultracokoladove_muffiny

Dobrou chuť přeje Kuba a Blanka.