Žába v díře
140 g hladké mouky
4 vejce velikosti M
200 ml mléka
5-8 vepřových klobásek
2 lžíce slunečnicového oleje
¼ lžičky soli
¼ lžičky mletého černého pepře
½ lžíce lístků čerstvého tymiánu + na podávání
Cibulová omáčka
1 lžíce slunečnicového oleje
1 lžíce másla
2 velké červené cibule, nakrájené na nudličky
2 lžičky krupicového cukru
1 lžíce hladké mouky
200 ml černého piva typu stout
300 ml silného hovězího vývaru
sůl
pepř
Postup
Nejdříve připravíme těstíčko na yorkshirský pudink. Do misky prosejeme hladkou mouku, přidáme vejce a za postupného přilévání mléka vyšleháme elektrickým šlehačem nebo metličkou do hladka. Těstíčko zakryjeme potravinářskou fólií a umístíme ho na minimálně 1 hodinu do chladničky (ideálně přes noc).
Pečicí troubu předehřejeme na 220 °C. Klobásky rozložíme do (nejlépe smaltovaného) pekáčku, zakápneme olejem a za občasného obracení je opečeme v rozehřáté troubě dozlatova (přibližně 15-20 minut). Mezitím vyndáme těstíčko na pudink z chladničky, přidáme sůl, pepř a lístky tymiánu a dobře promícháme.

Poté těstíčko co nejrychleji rozlijeme mezi klobásky do pekáčku a ihned zavřeme dvířka od trouby. Pečeme 25-35 minut dozlatova (v průběhu pečení neotvíráme dvířka).
Mezitím si připravíme cibulovou omáčku. V pánvi rozehřejeme olej s máslem, přidáme nakrájenou cibuli, přidáme cukr a za stálého míchání restujeme dozlatova. Zlatohnědou cibuli zaprášíme moukou a necháme ji krátce zarestovat. Pak přilijeme pivo s vývarem a za stálého míchání vaříme do zhoustnutí. Podle chuti osolíme a opepříme. Necháme zhruba 10 minut provařit.
Upečenou žábu v díře dozdobíme čerstvými tymiánem a ihned podáváme s cibulovou omáčkou.









Komentáře
nikdy jsem nedělala yorkshirský pudink, takže se chci zeptat - výsledek je něco jako párek v rohlíku? Aby mi to jedly i děti, můžu tam dát párky? Děkuju moc ????
jsem také kuchař amatér, ale já to mám v obráceném gardu. Já v důchodu a vařím pro mladou ženu a puberťáka. Taky to není jednoduché, věřte mi.
Mám zvláštní vztah k britské kuchyni a proto mě zajímá, zda jste vepřové klobásky něčím nahrazovala. Já našel :
https://www.rohlik.cz/1381206-marks-spencer-britske-veprove-cumberlandske-klobasy-6-ks
myslíte, že by to šlo?