Skandinávský bramborový salát


Co by to bylo za Vánoce, kdyby se lidé nedokázali pohádat. Například kvůli bramborovému salátu. Slyšel jsem v práci nejednu výměnu názorů o tom, co správný bramborový salát musí, či nesmí obsahovat. Každý má svůj názor a svojí pravdu. Právě proto, jsme si pro vás připravili zase jiný bramborový salát, tentokrát z dalekého severu Evropy. Třeba někoho z vás natolik zaujme, že vystřídá svůj tradiční bramborový salát, tak jako se stane u nás doma (pokud přesvědčíme děti i babičku, rozuměj tchyni).

Chtěli bychom vám popřát krásné svátky, plné lásky a klidu. Zároveň vám přejeme úspěšný a inspirativní rok 2018 plný nových chutí a spousty odvahy zkoušet nové věci. Děkujeme vám za váš zájem o blog a na shledanou v novém roce!

Ingredience
750 g malých salátových brambor
2 červené cibule, nakrájené na kolečka
100 ml bílého vinného octa
6 kuliček černého pepře
1 lžička celého koriandru
50 g cukru krupice
4 vejce, uvařená natvrdo
150 ml zakysané smetany
1 ½ lžíce hrubozrnné hořčice
čerstvý kopr
čerstvě mletý černý pepř
sůl

Postup
Brambory důkladně omyjeme kartáčkem pod studenou tekoucí vodou. Poté je v hrnci uvaříme ve slupce doměkka. Uvařené brambory ihned scedíme a necháme je mírně vychladnout.
Mezitím v malém hrnci přivedeme k varu za stálého míchání bílý vinný ocet s celým pepřem, koriandrem a cukrem krupicí. Jakmile se cukr zcela rozpustí, stáhneme ho z ohně a horkým octem v misce přelijeme na kolečka nakrájenou červenou cibuli. Cibuli necháme 30 minut marinovat.
V salátové míse smícháme zakysanou smetanu s hrubozrnnou hořčicí, přidáme 1 lžičku octového nálevu z cibule a podle chuti osolíme a opeříme. Dobře promícháme. Vychladlé brambory nakrájíme i se slupkou na čtvrtiny a jemně je promícháme s hořčičným dresinkem. Cibuli scedíme a spolu s nakrájenými vejci je přidáme do bramborového salátu. Dochutíme solí a pepřem. Podáváme posypané čerstvým koprem.

Vytisknout

Uvařili jsme 21.12.2017


Komentáře

   odpovědět
Ahoj Blanko a Kubo,

další super recept. Díky za něj.

Plánovala jsem ho vyzkoušet už delší dobu, stále jsem odkládala. A nakonec dopadlo tak, že hrubozrnnou hořčici jsem nahradila křemžskou a kopr hladkolistou petrželí. A prostě . . . 1

Jo a já teda netroškařila a měli jsme k masu. Mňam. A chce to nejdřív kouknout na ingredience, pak jít nakoupit. Ne nakoupit, hledat co ukuchtím a pak zjistit, že smůla.
kublanka odpověděl(a)
Skvělé! díky moc, už jsme pomalu mysleli, že jsi na nás zapomněla :)
odpověděl(a)
Nooo, to asi těžko, ptz se nedá. 1

A hlavně mě u vás čeká ještě hóóódně, ale hóóódně receptů, který mám stále v plánu vyzkoušet.

Takže se mě bohužel jen tak nezbavíte. Chichi
kublanka odpověděl(a)
SUPER! to bychom neradi přišli o tebe :)