Grilované kuře s pomerančovým salátem


U nás v lednici jsou pravidelně 3 základní suroviny. Bílé víno, aby tatínek přežil, oříšková čokoláda, aby maminka přežila a spousta pomerančů, abychom přežili všichni.
Aktuální stav je následující – jeden lazar Matyáš, jedna nemocná Blanka. U Adama ve školce jsou 4 z 30 dětí a já jsem si zakázal být nemocný. A k mému cíli nám mají pomáhat právě pomeranče. Vitamín C je potřeba a neustále ho doplňujeme. Tentokrát jsme zkusili využít pomeranče trochu jinak a dokonce jsme si dovolili dětem nabídnout zeleninu. Jak jsou zesláblé, tak nám ani nehodili plné talíře zpátky na hlavu.

Ingredience
8-10 horních kuřecích stehen s kostí a kůží
125 ml medu
250 ml čerstvě vymačkané pomerančové šťávy
3 lžíce najemno nasekaného čerstvého rozmarýnu
Pomerančový salát
3 pomeranče
1 fenykl
½ limetky
10-15 sušených datlí - bez pecky a přepůlené
50 g baby špenátu
3 lžíce olivového oleje
3 lžíce nasekaných pistácií
pepř
sůl


Postup
Ve větší míse smícháme pomerančovou šťávu s medem a nasekaným rozmarýnem. Marinádu osolíme, opepříme, přidáme kuřecí stehna, dobře promícháme a necháme 30 minut odpočívat při pokojové teplotě.
V troubě si rozehřejeme gril. Naložená kuřecí stehna rozložíme na plech vyložený alobalem a grilujeme dokřupava (12-15 minut). V průběhu grilování potíráme kuřecí kousky zbylou marinádou. Po upečení necháme maso 10-15 minut odpočinout.
Mezitím si připravíme pomerančový salát. Pomeranče zbavíme s pomocí nože kůry a nakrájíme je na tenké plátky. Fenykl rozčtvrtíme, zbavíme ho tvrdého jádra, nakrájíme na tenké plátky a ihned ho pokapeme šťávou z ½ limetky (zabráníme ztmavnutí). Nakrájený fenykl, pomeranče, špenát a datle dáme do mísy, zakápneme olivovým olejem, osolíme, opepříme a prsty jemně promícháme. Připravený salát dáme na servírovací tác, na něj rozložíme ugrilované kousky a vše posypeme nasekanými pistáciemi. Ihned podáváme.

Vytisknout

Uvařili jsme 7.2.2016


Komentáře

   odpovědět
Hezký den. Nějak to zanedbáváte - už týden tu není nový recept.... 1
Doufám, že vás neskolila nějaká chřipajzna. Mějte se a vařte!
Clea
kublanka odpověděl(a)
Ha :) a už je venku :) ale ano, u nás to bylo teď jak v lazaretu :)