Broskvová zmrzlina


Jóóó, to létóóó – čas, kdy ženy zkracují své oblečení, aniž by to bylo úměrné jejich postavám. Čas, kdy si muži myslí, že nejlepší nápad je jezdit v přecpané MHD svlečeni do půli těla. Čas, kdy veškeré konflikty v práci jsou pouze o tom, na jaké straně barikády bojujete, zda jste fanoušek klimatizace anebo její zatvrzelý odpůrce. Čas malin a třešní zralých, čas zahrádek s oroseným pivem, čas zmrzliny.
A v neposlední řadě čas anginy našich kluků, jelikož proč by třeba o prázdninách mohli být zdraví, že? No a jak všichni ze školních let si správně pamatujeme, na anginu je zmrzlina přípustná. Ještě na vytrhnutý moudrák, ale těmi naše předškolní děti ještě nedisponují. Takže koukáme z okna a cpeme se zmrzlinou. A jaké léto máte vy?

Ingredience (6-8 nanuků)
700 g vypeckovaných broskví – rozčtvrcené
125 ml cukru krupice
1 lžička citrónové šťávy
180 g creme fraiche nebo 30 % zakysané smetany


Postup
Broskve, cukr a citrónovou šťávu promícháme ve středně velkém hrnci a necháme zhruba 30 minut vypotit při pokojové teplotě. Jakmile puštěná šťáva zakryje dno hrnce, začneme broskve za stálého míchání pomalu zahřívat. V okamžiku, kdy se cukr zcela rozpustí, zvýšíme teplotu a broskve povaříme do změknutí. Necháme vychladnout a rozmixujeme dohladka. Rozmixované broskve promícháme s creme fraiche, naplníme připravené formičky a necháme zamrazit.

Vytisknout

Uvařili jsme 10.7.2016


Komentáře

Jméno
Kontrola captcha
Text
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  broskvová zmrzlina odpovědět
Prosím, broskve se nemusí oloupat? Díky. Eva
kublanka odpověděl(a)
Dobrý den, pokud si pamatujeme dobře a asi ano, tak jsou neoloupané :)
   odpovědět
Super nanuky, dala jsem je na seznam broskvové inspirace :) http://foodnotes.cz/co-pripravit-z-broskvi-vyber-receptu-z-ceskych-blogu/
Zdravím! Pavla
kublanka odpověděl(a)
Dobrý den, moc děkujeme. Mimochodem máte moc hezké stránky.Kuba
  broskve odpovědět
Prosím tě, to je orientačně kolik broskví? Tak čtyři?
kublanka odpověděl(a)
ahoj, tak zhruba 5 až 6 (záleží jaký koupíš... )