Americké smažené kuře


Dneska jsem byl asi 5x zastřelený. Holt rudá kůže byla obětí dvou malých kovbojů. Alespoň naše squaw uvařila pořádný kus americkýho "žvance" pro pořádný kovboje. A pěkně "vostrý"!
Někdy jsou cesty jídla u nás doma plné příběhů. Nicméně toto jídlo by naši banditi snědli i bez podobného příběhu. Škoda, že podobné hry nefungují i na uspávání. Kdyby se měli alespoň z poloviny k spánku jako k jídlu, tak máme doma dvě Šípkové růženky místo kovbojů.

Ingredience
8-10 kuřecích paliček
1 litr podmáslí
250 g hladké mouky
1 lžíce papriky
1 lžička cayenského pepře
½ lžičky mletého chilli
1 lžička granulovaného česneku
2 lžičky soli
čerstvě mletý pepř
Coleslaw
500 g bílého zelí
1 řapík celeru
1 větší mrkev
2 jarní cibulky
250 g majonézy
½ menšího citronu
bílý vinný ocet
cukr
pepř
sůl


Postup
Do velké uzavíratelné misky nalijeme podmáslí, ke kterému přidáme paličky kuřete. Maso by mělo být zcela ponořené. Misku uzavřeme a maso necháme marinovat do druhého dne v lednici.
Druhý den si nejdříve připravíme coleslaw, který se musí uležet v lednici. Zelí si nakrouháme najemno, mrkev nakrájíme na tenké proužky, posolíme a necháme 30-60 minut vypotit. Poté všechnu tekutinu slijeme a přidáme na nudličky nakrájenou jarní cibulku. Celer zbavíme tuhých vláken, najemno ho nasekáme a přidáme ho ke zbývající zelenině.
V misce si smícháme majonézu, šťávu z ½ citronu, 1-2 lžičky vinného octa a čerstvě mletý pepř. Podle chuti dosladíme cukrem (1-2 lžičky) a případně dosolíme. Dresink přimícháme k zelenině a salát dáme odležet do lednice.



Minimálně hodinu před smažením si vyndáme maso z lednice a necháme ho prohřát na pokojovou teplotu. V míse si promícháme mouku s paprikou, cayenským pepřem, chilli, česnekem, solí a čerstvě mletým pepřem. Troubu si předehřejeme na 160 °C. Kuřecí paličky jedno po druhém obalíme v ochucené mouce a smažíme je ve fritovacím hrnci na 170 °C dozlatova.



Usmažené porce kuřete pokládáme na pečící rošt a dáme je na 15-20 minut dopéct do trouby. Pod pečící rošt je vhodné umístit pečící plech, který nám bude zachycovat odkapávající olej.
Usmažené kůře podáváme se salátem coleslaw a barbecue omáčkou. Jako příloha se nejlépe hodí domácí hranolky s čerstvým tymiánem.





Vytisknout

Uvařili jsme 10.3.2015


Komentáře

  Nesolit? odpovědět
Zdravím KuBlanku, chtěla jsem se zeptat, jestli se vůbec nemají kuřecí kousky solit před vložením do podmáslí. Stačí mít jen osolenou mouku, ve které se kuře před smažením obaluje?
  Hranolky odpovědět
Zde na stránce nevidím recept na hranolky 1
   odpovědět
Zdravím Blanko a Kubo,

salát coleslaw je výborný. Nejlepší recept, jaký jsem kdy zkoušela. Fakt jo.

Hranolky dělám podobné těm vašim, tedy nadvakrát smažené a chutnaly výtečně. Nikdy mě nenapadlo na ně dát trochu bylinek. Budu zkoušet častěji.

Kuře chutnalo skvěle, jen se mi těstíčko oddělovalo od masa. Ale chuťově výtečné.

Díky za další super recept.
kublanka odpověděl(a)
Super! a to v kuchařce, tam jsou ještě lepší hranolky, nejlepší co známe :) děkujeme moc, jste super!
  krusta odpovědět
Dobrý den, chystám se recept vyzkoušet k oslavě narozenin. Zdá se mi to, nebo je na fotkách kuře obalené i v lupíncích? Vím, že se to někdy dělává, tak abych to nepopletla :) Děkuji, Aneta
kublanka odpověděl(a)
Dobrý den, i když to opravdu může vzhledem připomínat cornflakes, tam je to skutečně pouze podmáslí a mouka. 1
   odpovědět
Ahoj Kublanko! Chystám se na svůj první coleslaw salát a chci se ujistit, že všechno udělám správně, tak omluvte můj dotaz. 5 Když necháváte vypotit zeleninu, stačí v míse? Nebo je lepší ji rozprostřít? Taky jsem četla, že je dobré ji dát do cedníku a přebytečná voda sama odteče. A když ji vypotíte a slijete tekutinu, omýváte ji od soli, nebo jen slijete a osušíte papírovou utěrkou? 1 Díky a rady!
kublanka odpověděl(a)
Zdravíme!
Zeleninu posolime tak jak chceme mít salát slany. Kde ji necháme vypotit je v podstate jedno, v cedniku si usetrite praci se slevanim pustene tekutiny. Pokud jsme zeleninu na začátku nepresolili, tak ho není nutné proplachovat ani osusovat. Už ho jenom staci smichat s dresinkem a případně na závěr ještě dosolit. 1
  Vyzkouseno odpovědět
Dobry den, moc dekuji za rady, recept se povedl na jednicku!
kublanka odpověděl(a)
SUPER! to jsme moc rádi
  Rychly dotaz odpovědět
Dobry den, prosim o informaci jak dlouho se maji palicky smazit v oleji. Dekuji a jsem s velkym kucharskym pozdravem.
kublanka odpověděl(a)
Dobrý den, 3 až 5 minut tak, hrozně záleží, prostě do zlatova. Ono se to pak stejně dopéká v troubě :) Zásadní je dodržet teplotu, ono se to jinak prosmaží rychle na povrchu když to bude víc, když méně, tak se to usmaží... prostě jako řízek dozlatova :) snad jsem trochu pomohli
kublanka odpověděl(a)
až to budete péct v troubě, tak do nejsilnější části paličky píchněte vidličkou nebo nožem, u kosti nejlépe, a měla by vytékat čirá tekutina, pokud ne, tak ještě dopékat dál - osmažení je tam proto, především, aby se se udělala křupavá kůrčička, samotné smažení to nepropeče až ke kosti, aniž by kůrka nebyla upálená :)
  Perfektni odpovědět
nic vic... 1
   odpovědět
Tak jsem v neděli uvařila Vaše americké kuře a já i manžel jsme byli nadšeni,jen přílohou byla bramborová kaše. Výborný recept, určitě se zařadil mezi jídla,která budu dělat častěji ;-)
kublanka odpověděl(a)
děkujeme! jsme rádi, že recepty takhle chutnají a daří se! děkujeme ještě jednou a určitě zkuste i další 1
   odpovědět
Tak jsem to udělala mužovi k nedělnímu obědu a řekl, že už nemusí chodit do KFC... S velkou chutí si ho dala i naše 18 měsíční dcera, která ještě dlouho potom říkala ham, ham,..
kublanka odpověděl(a)
super! to jsme rádi, že chutnalo 1
   odpovědět
Vypada to krasne, jen mam dve otazky :) Jde to i bez fritovaciho hrnce? A jeste jak jsou delane ty hranolky, vypadaji uuupne skvele 10
kublanka odpověděl(a)
Děkujeme moc. Určitě to lze bez fritovacího hrnce. Akorát ve vyšší vrstvě oleje a ne na maximum, spíše na mírnějším ohni (prostě aby se z toho oleje nečadilo, pak by to hodně prskalo a ještě se to nepropeklo) - do zlatova. No a hranolky jsou jednoduché - brambory nakrájet na hranolky a na půl hodiny dát do studené vody, aby se vyplavil škrob. Potom se osuší a ještě jednou to samé. Potom se osuší do sucha, aby neprskali na oleji a pak jsou dva způsoby. První je rychlejší, ale hranolky nejsou tak křupavé, ale používáme ho častěji a to, že se na oleji rovnou na poprvé osmaží na oleji. Druhý způsob, křupavější, že se osmaží zlehka - předsmaží se, pak se dají osušit a okapat a pak se podruhé už udělají rovnou do smažena. Doufám, že jsem takhle pomohl 5